UVR2CR47MED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UVR2CR47MED
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 0.47UF 20% 160V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06509
Листови со податоци онлајн
UVR2CR47MED PDF
 • серија:UVR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:15 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:24 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CGR492U030U2C

CGR492U030U2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4900UF 30V SCREW

На залиха: 2.847

$42.14700

10ZL1200MEFC10X20

10ZL1200MEFC10X20

Rubycon

CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 441.715

$0.22639

MAL204131109E3

MAL204131109E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 10UF 160V AXIAL

На залиха: 106.996

$0.93461

337LBA250M2CD

337LBA250M2CD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP

На залиха: 71.853

$1.53090

420KXW33MEFC10X40

420KXW33MEFC10X40

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 420V RADIAL

На залиха: 107.573

$0.92960

100TXW56MEFC6.3X40

100TXW56MEFC6.3X40

Rubycon

CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 203.549

$0.49128

381LQ102M160J042

381LQ102M160J042

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP

На залиха: 55.195

$1.99290

ALS81U392NF500

ALS81U392NF500

KEMET

CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW

На залиха: 2.194

$59.23750

LGY1C153MELA35

LGY1C153MELA35

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 39.867

$3.01000

B43508E2228M7

B43508E2228M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 8.286

$13.27521

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв