AFC227M25G24T-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AFC227M25G24T-F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.55912
Листови со податоци онлајн
AFC227M25G24T-F PDF
 • серија:AFC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.1Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Bypass, Decoupling
 • бранување струја @ ниска фреквенција:502.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:670 mA @ 100 kHz
 • импеданса:150 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.402" (10.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UMP1C4R7MDD1TP

UMP1C4R7MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 212.765

$0.47000

EEU-FS0J332

EEU-FS0J332

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V T/H

На залиха: 108.695

$0.92000

UPJ2D2R2MPD1TA

UPJ2D2R2MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 662.778

$0.15088

EKMM401VSN331MA30S

EKMM401VSN331MA30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 32.320

$3.71280

250USC680MEFCSN30X30

250USC680MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 31.423

$3.81880

336CKS160M

336CKS160M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 160V THRU HOLE

На залиха: 681.988

$0.14663

UKW1A102MPD

UKW1A102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 135.135

$0.74000

EMVY250GTR102MLH0S

EMVY250GTR102MLH0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD

На залиха: 62.703

$1.75428

381LQ681M250H052

381LQ681M250H052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 39.313

$3.05235

EGPA500ELL222ML40S

EGPA500ELL222ML40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 28.301

$4.24000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв