TVX2D100MCD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TVX2D100MCD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 200V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
521
Единечната цена
$1.85000
Листови со податоци онлајн
TVX2D100MCD PDF
 • серија:TVX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:70 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:112 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia x 0.906" L (10.00mm x 23.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS80H822NT500

ALS80H822NT500

KEMET

CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.013

$108.49833

LGG2W101MELZ25

LGG2W101MELZ25

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 36.144

$3.32000

50RX30220M10X20

50RX30220M10X20

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 125.000

$0.80000

EKMS501VSN121MQ35S

EKMS501VSN121MQ35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP

На залиха: 24.730

$5.25670

EEE-FN1A471V

EEE-FN1A471V

Panasonic

CAP ALUM 470UF 10VDC 20% SMD

На залиха: 95.652

$1.15000

NEVH3.3M250BB

NEVH3.3M250BB

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 3.3UF 250V RADIAL

На залиха: 232.558

$0.43000

MAL215959391E3

MAL215959391E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP

На залиха: 10.309

$10.66927

LGL2G561MELC30

LGL2G561MELC30

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 9.708

$11.33000

E37X401CPN562MEB7M

E37X401CPN562MEB7M

United Chemi-Con

CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.972

$65.89813

381LQ821M200J042

381LQ821M200J042

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 34.682

$3.46000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв