B41896C6277M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B41896C6277M
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.66105
Листови со податоци онлајн
B41896C6277M PDF
 • серија:B41896
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):468mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.82 A @ 100 kHz
 • импеданса:55 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKZE500ETE471MK20S

EKZE500ETE471MK20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 138.619

$0.72140

LGU2P471MELA

LGU2P471MELA

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP

На залиха: 37.735

$3.18000

UVZ1V101MED1TA

UVZ1V101MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

25USC5600MEFCSN20X25

25USC5600MEFCSN20X25

Rubycon

CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP

На залиха: 70.204

$1.56685

10YXF330MEFC8X11.5

10YXF330MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 943.485

$0.10599

380LQ222M200A042

380LQ222M200A042

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP

На залиха: 20.795

$6.25143

UPW1H122MHD

UPW1H122MHD

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 54.726

$2.01000

EEE-FC0J102P

EEE-FC0J102P

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 126.582

$0.79000

LGU1H682MELC

LGU1H682MELC

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP

На залиха: 31.662

$3.79000

B43544B2108M067

B43544B2108M067

TDK EPCOS

CAP ALUM SNAP

На залиха: 28.654

$4.18778

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв