688LBB063M2DE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
688LBB063M2DE
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.99699
Листови со податоци онлајн
688LBB063M2DE PDF
 • серија:LBB
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6800 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):48.76mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.46 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:4.325 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
10PK2200MEFC10X16

10PK2200MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 435.691

$0.22952

EEU-ED2D820S

EEU-ED2D820S

Panasonic

CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 70.512

$1.56000

PSU81515

PSU81515

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 815UF 125V QC TERM

На залиха: 3.805

$28.90438

MLSG401M150JH0C

MLSG401M150JH0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 625

$175.96900

EEV687M016S9PAA

EEV687M016S9PAA

KEMET

CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD

На залиха: 373.720

$0.26758

500D476M250GK2

500D476M250GK2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 250V AXIAL

На залиха: 25.395

$4.72524

UPT2E560MHD

UPT2E560MHD

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 82.706

$1.33000

678D687M040DS3D

678D687M040DS3D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 680UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 32.476

$3.69494

160MXC1000MEFCSN25X40

160MXC1000MEFCSN25X40

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP

На залиха: 39.364

$3.04840

UHV1A472MHD

UHV1A472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 122.613

$0.81557

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв