ALS80H624QM025

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS80H624QM025
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 620000UF 20% 25V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$55.72813
Листови со податоци онлајн
ALS80H624QM025 PDF
 • серија:ALS80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:620000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):7mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:31 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:31.8 A @ 10 kHz
 • импеданса:8 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):5.236" (133.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
450MXG330MEFCSN30X40

450MXG330MEFCSN30X40

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 22.375

$5.81000

ALC70C332FP350

ALC70C332FP350

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 4.739

$23.21000

EEU-FS0J103

EEU-FS0J103

Panasonic

CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V T/H

На залиха: 54.187

$2.03000

ESMH250VSN123MP45W

ESMH250VSN123MP45W

United Chemi-Con

CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 51.218

$2.14765

UCS2W330MHD

UCS2W330MHD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 54.726

$2.01000

UVR1H101MPD

UVR1H101MPD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

601D227G050FJ1

601D227G050FJ1

Vishay / Sprague

CAP ALUM 220UF 50V AXIAL

На залиха: 4.607

$23.87300

EET-UQ2E391HA

EET-UQ2E391HA

Panasonic

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 36.036

$3.33000

VHT3300M63

VHT3300M63

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 23.172

$5.61000

UKL1HR15KDDANATD

UKL1HR15KDDANATD

Nichicon

CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 913.158

$0.10951

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв