UPW1C272MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPW1C272MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
129
Единечната цена
$1.34000
Листови со податоци онлајн
UPW1C272MHD PDF
 • серија:UPW
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.964 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.31 A @ 100 kHz
 • импеданса:25 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):1.240" (31.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPW1A331MPD1TD

UPW1A331MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

LNC2H392MSEH

LNC2H392MSEH

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.007

$109.18000

200LLE8R2MEFC8X9

200LLE8R2MEFC8X9

Rubycon

CAP ALUM 8.2UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

100ZLJ270MGC16X20

100ZLJ270MGC16X20

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 62.500

$1.76000

ESMR401VSN681MR45S

ESMR401VSN681MR45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.151

$7.31000

ALS81C103NT450

ALS81C103NT450

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.573

$88.95229

UHV1C272MHD

UHV1C272MHD

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 150.806

$0.66310

UES1C100MDM

UES1C100MDM

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

B43305A2338M67

B43305A2338M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP

На залиха: 8.132

$13.52546

HVMLS152M060EK0D

HVMLS152M060EK0D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 60V FLATPACK

На залиха: 713

$154.08200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв