MAL225769121E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL225769121E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 120UF 500V 5000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.34800
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:257 PRM-SI
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.75Ohm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.12 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.568 A @ 10 kHz
 • импеданса:1.52 Ohms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.654" (42.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
228LBB160M2EG

228LBB160M2EG

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP

На залиха: 23.175

$5.60937

B41888C8158M000

B41888C8158M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 88.950

$1.23664

B43504A187M60

B43504A187M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 32.571

$3.68415

EEE-FN0J681V

EEE-FN0J681V

Panasonic

CAP ALUM 680UF 6.3VDC 20% SMD

На залиха: 95.652

$1.15000

B43505A9107M67

B43505A9107M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP

На залиха: 29.228

$4.10554

ALS80A753KF040

ALS80A753KF040

KEMET

CAP ALUM 75000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 5.730

$19.19469

380LX221M450K032

380LX221M450K032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 36.771

$3.26339

UPM1V820MED1TD

UPM1V820MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 204.081

$0.49000

515D477M035CG6AE3

515D477M035CG6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 104.761

$1.05000

860160372007

860160372007

Würth Elektronik Midcom

CAP 47 UF 20% 16 V

На залиха: 769.230

$0.13000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв