158CKH025M

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
158CKH025M
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 25V T/H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25696
Листови со податоци онлајн
158CKH025M PDF
 • серија:CKH
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):176.8mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:905 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.267 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):1.043" (26.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVZ2C470MHD

UVZ2C470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 131.578

$0.76000

EEE-FKE181XSL

EEE-FKE181XSL

Panasonic

CAP ALUM 180UF 25V 20% SMD

На залиха: 129.870

$0.77000

LKS1J103MESB

LKS1J103MESB

Nichicon

CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP

На залиха: 15.659

$8.94000

10YXH680MEFC10X12.5

10YXH680MEFC10X12.5

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH

На залиха: 568.343

$0.17595

EKZH350ELL331MJC5S

EKZH350ELL331MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 286.935

$0.34851

LLG2D681MELZ35

LLG2D681MELZ35

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 27.842

$4.31000

ALC70F133DF063

ALC70F133DF063

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 22.626

$5.74560

MLSH112M060JK0C

MLSH112M060JK0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1100UF 20% 60V RADIAL

На залиха: 776

$141.74000

100ZLJ390MGC16X25

100ZLJ390MGC16X25

Rubycon

CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 92.299

$1.19177

ALC80C621EH500

ALC80C621EH500

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 620UF 500V

На залиха: 8.013

$13.72769

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв