UFG1H3R3MDM1TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UFG1H3R3MDM1TA
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.07062
Листови со податоци онлајн
UFG1H3R3MDM1TA PDF
 • серија:UFG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:22 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:44 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPX1C331MPD1TD

UPX1C331MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 113.636

$0.88000

MAL216099802E3

MAL216099802E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 68UF 20% 63V SMD

На залиха: 86.375

$1.27351

UVR1A153MHD

UVR1A153MHD

Nichicon

CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 47.619

$2.31000

MAL225655473E3

MAL225655473E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 20.299

$6.40400

UPA1E561MPD1TA

UPA1E561MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 318.755

$0.31372

UHD1H821MHD

UHD1H821MHD

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 65.088

$1.69000

16RX30470MT78X16

16RX30470MT78X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 476.258

$0.20997

6.3ZLG1200MEFC10X16

6.3ZLG1200MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 438.692

$0.22795

UPM1C680MED1TA

UPM1C680MED1TA

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.090.631

$0.09169

865060663013

865060663013

Würth Elektronik Midcom

CAP 470 UF 20% 50 V

На залиха: 41.825

$2.63000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв