ECA-2EM3R3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ECA-2EM3R3
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1077
Единечната цена
$0.43000
Листови со податоци онлајн
ECA-2EM3R3 PDF
 • серија:M
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-25°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:72 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:122.4 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EKZM500ELL331MJ25S

EKZM500ELL331MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 78.014

$1.41000

450LSQ2700MNB64X119

450LSQ2700MNB64X119

Rubycon

CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW

На залиха: 2.385

$54.49000

MAL205625153E3

MAL205625153E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 23.414

$5.55209

ALS70H103NT500

ALS70H103NT500

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW

На залиха: 1.628

$92.10354

380LX221M315H042

380LX221M315H042

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP

На залиха: 42.638

$2.57985

228RZM016M1325

228RZM016M1325

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 16V T/H

На залиха: 270.073

$0.37027

B43504A5127M62

B43504A5127M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 37.437

$3.20533

EKZN6R3ELL152MH20D

EKZN6R3ELL152MH20D

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 113.636

$0.88000

WBR2-450A

WBR2-450A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2UF 450V AXIAL

На залиха: 10.879

$10.11080

CGS292T250X4C

CGS292T250X4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2900UF 250V SCREW

На залиха: 2.018

$64.41750

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв