B43505G2477M000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43505G2477M000
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.41000
Листови со податоци онлајн
B43505G2477M000 PDF
 • серија:B43505
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):280mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.7 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:330 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MSC125V21

MSC125V21

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 21UF 125V QC TERM

На залиха: 28.571

$4.20000

EKY-6R3ELL472MK30S

EKY-6R3ELL472MK30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 98.214

$1.12000

UFG1V471MHM

UFG1V471MHM

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 96.491

$1.14000

30DT227M035EH5

30DT227M035EH5

Vishay / Sprague

CAP ALUM 220UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 3.463

$34.64775

EEE-FT1E101AP

EEE-FT1E101AP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD

На залиха: 156.250

$0.64000

ESMH500VSN392MP35S

ESMH500VSN392MP35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP

На залиха: 56.818

$1.93600

UKL1V680KPDANA

UKL1V680KPDANA

Nichicon

CAP ALUM 68UF 10% 35V RADIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

B43508F2158M2

B43508F2158M2

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP

На залиха: 15.433

$9.71883

B43508B9397M80

B43508B9397M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 19.579

$6.63963

50ZL120MEFC8X16

50ZL120MEFC8X16

Rubycon

CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 566.443

$0.17654

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв