ECA-2VHG220B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ECA-2VHG220B
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.46016
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:NHG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:130 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:195 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
860160674022

860160674022

Würth Elektronik Midcom

CAP 120 UF 20% 50 V

На залиха: 232.558

$0.43000

UAS2D151MHD1TN

UAS2D151MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 94.220

$1.16748

SLPX181M385C5P3

SLPX181M385C5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180UF 20% 385V SNAP

На залиха: 64.988

$1.69260

860020278024

860020278024

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 98.214

$1.12000

MLS133M010EK1D

MLS133M010EK1D

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 13000UF 20% 10V FLATPCK

На залиха: 606

$181.36800

381LQ272M160A052

381LQ272M160A052

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP

На залиха: 25.312

$4.74080

EKMH161VSN821MQ40S

EKMH161VSN821MQ40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP

На залиха: 41.011

$2.68220

UVR1C220MDD6

UVR1C220MDD6

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.309.586

$0.07636

383LX122M450B082VS

383LX122M450B082VS

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP

На залиха: 6.158

$17.86048

EDT108M010A9PAA

EDT108M010A9PAA

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD

На залиха: 422.529

$0.23667

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв