EEE-FN0J100R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FN0J100R
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 10UF 6.3VDC 20% SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
21938
Единечната цена
$0.37000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:FN
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):1.35Ohm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:58.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:90 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.240" (6.10mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UKT1C332MHD

UKT1C332MHD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 51.401

$2.14000

EEU-FK1E821

EEU-FK1E821

Panasonic

CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL TH

На залиха: 100.917

$1.09000

B43505G2477M60

B43505G2477M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 35.182

$3.41081

EEU-FK1V391L

EEU-FK1V391L

Panasonic

CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL TH

На залиха: 120.481

$0.83000

UVZ2E3R3MPD

UVZ2E3R3MPD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 227.272

$0.44000

LGU2C152MELB

LGU2C152MELB

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP

На залиха: 25.477

$4.71000

B41580A8100M000

B41580A8100M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.566

$95.76000

ALC80C104KP040

ALC80C104KP040

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 100000UF 40

На залиха: 5.502

$19.99219

381LX273M010K022

381LX273M010K022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 35.950

$3.33795

B43305B2188M82

B43305B2188M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP

На залиха: 17.556

$7.97421

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв