MLS401M150EK1C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MLS401M150EK1C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$173.48300
Листови со податоци онлајн
MLS401M150EK1C PDF
 • серија:MLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:400 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:150 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):388mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.1 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:6.4 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.000" (25.40mm)
 • големина / димензија:1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
 • висина - седење (макс):0.500" (12.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UVR1E221MPD

UVR1E221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

380LX221M500A032

380LX221M500A032

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 500V 20% SNAP

На залиха: 7.313

$15.04000

CG232U035R2C

CG232U035R2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2300UF 35V SCREW

На залиха: 6.473

$16.99110

160BXC10MEFC10X16

160BXC10MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 424.412

$0.23562

UKW1H3R3MDD1TA

UKW1H3R3MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.455.180

$0.06872

UEP2A330MHD1TO

UEP2A330MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 169.600

$0.58962

860080274012

860080274012

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 560UF 20% 10V THRU HOLE

На залиха: 487.804

$0.20500

381LX152M050J202

381LX152M050J202

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 50V SNAP

На залиха: 60.291

$1.82448

UPW1J390MED

UPW1J390MED

Nichicon

CAP ALUM 39UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 232.558

$0.43000

ALS81A304QS063

ALS81A304QS063

KEMET

CAP ALUM 300000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.563

$89.53521

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв