CGS224U7R5U4C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CGS224U7R5U4C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 220000UF 7.5V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$49.69760
Листови со податоци онлајн
CGS224U7R5U4C PDF
 • серија:CGS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220000 µF
 • толеранција:-10%, +75%
 • напон - номинален:7.5 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):10mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:13.1 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:17.03 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:1.750" Dia (44.45mm)
 • висина - седење (макс):4.125" (104.78mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EMXB250ARA561MKE0S

EMXB250ARA561MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 89.430

$1.23000

ELZA350ELL821MJ25S

ELZA350ELL821MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 53.398

$2.06000

LQR2V332MSEG

LQR2V332MSEG

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.403

$54.09000

UPM2E2R2MPD1TD

UPM2E2R2MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 120.481

$0.83000

228KBM016M

228KBM016M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 16V T/H

На залиха: 216.877

$0.46109

EEE-FN1H181UV

EEE-FN1H181UV

Panasonic

CAP ALUM 180UF 50VDC 20% SMD

На залиха: 88.709

$1.24000

EKXJ421ELL680MM25S

EKXJ421ELL680MM25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL

На залиха: 77.112

$1.42648

LLS2V561MELC

LLS2V561MELC

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP

На залиха: 23.636

$5.50000

ALC70E241DF600

ALC70E241DF600

KEMET

CAP ALUM 240UF 20% 600V RADIAL

На залиха: 15.500

$9.67680

860010580022

860010580022

Würth Elektronik Midcom

CAP 2700 UF 20% 35 V

На залиха: 50.458

$2.18000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв