PSU14565

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PSU14565
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 145UF 165V QC TERM
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.04820
Листови со податоци онлајн
PSU14565 PDF
 • серија:PSU
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:145 µF
 • толеранција:0%, +20%
 • напон - номинален:165 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:-
 • Работна температура:-40°C ~ 65°C
 • поларизација:Bi-Polar
 • оценки:-
 • апликации:Motor Start
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:1.438" Dia (36.53mm)
 • висина - седење (макс):3.375" (85.73mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - QC Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43511A9188M80

B43511A9188M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP

На залиха: 3.620

$33.14143

B43508E2188M82

B43508E2188M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP

На залиха: 9.080

$12.11413

B41231A5129M000

B41231A5129M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 103.980

$1.05789

B43255A4107M

B43255A4107M

TDK EPCOS

CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP

На залиха: 60.681

$1.81273

CG401T350V3C

CG401T350V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 400UF 350V SCREW

На залиха: 3.056

$39.26167

B43305A2158M80

B43305A2158M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 23.722

$5.47992

UVR2D331MRD

UVR2D331MRD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 32.697

$3.67000

ESMG160ELL330ME11D

ESMG160ELL330ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 700.133

$0.14283

517D227M100EK6AE3

517D227M100EK6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 104.314

$0.95864

USP0J101MDD1TE

USP0J101MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V THRUHOLE

На залиха: 746.547

$0.13395

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв