MAL205846153E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL205846153E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.59625
Листови со податоци онлајн
MAL205846153E3 PDF
 • серија:058 PLL-SI
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):27mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.43 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:21 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EEE-FC1A151AP

EEE-FC1A151AP

Panasonic

CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD

На залиха: 140.845

$0.71000

10ZLH1500MEFCTA8X20

10ZLH1500MEFCTA8X20

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 486.215

$0.20567

MAL205844153E3

MAL205844153E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP

На залиха: 21.517

$6.04153

EEU-FR0J102

EEU-FR0J102

Panasonic

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RAD TH

На залиха: 188.679

$0.53000

UFW1H102MHD

UFW1H102MHD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 92.436

$1.19000

PSU13065A

PSU13065A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 130UF 165V QC TERM

На залиха: 17.655

$7.92960

16WA680MEFCT810X9

16WA680MEFCT810X9

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 566.443

$0.17654

860130675007

860130675007

Würth Elektronik Midcom

CAP 220 UF 20% 50 V

На залиха: 116.279

$0.86000

UHV1E332MHD

UHV1E332MHD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 57.894

$1.90000

MAL225769101E3

MAL225769101E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 100UF 500V 5000H

На залиха: 37.037

$2.97000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв