UKA0J332MHD1TO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UKA0J332MHD1TO
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
534
Единечната цена
$1.52000
Листови со податоци онлајн
UKA0J332MHD1TO PDF
 • серија:UKA
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:910 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.0465 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.846" (21.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AFC227M35G24T-F

AFC227M35G24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD

На залиха: 178.852

$0.55912

UPJ0J332MHD1TO

UPJ0J332MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 100.917

$1.09000

865090145006

865090145006

Würth Elektronik Midcom

CAP 220 UF 20% 6.3 V

На залиха: 227.272

$0.44000

MAL211847152E3

MAL211847152E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1500UF 20% 40V T/H

На залиха: 23.881

$5.44349

107RZM010M

107RZM010M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 10V THRU HOLE

На залиха: 2.264.492

$0.04416

LGU2D471MELY

LGU2D471MELY

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 38.062

$2.89000

URZ0J470MDD1TD

URZ0J470MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

NEV680M35EF

NEV680M35EF

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 125.000

$0.80000

UPW1H152MHD

UPW1H152MHD

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 55.000

$2.00000

AVE107M04D16T-F

AVE107M04D16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD

На залиха: 894.614

$0.11178

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв