B43508F2397M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508F2397M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.10096
Листови со податоци онлајн
B43508F2397M62 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):300mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.3 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:400 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ECA-2EHG470

ECA-2EHG470

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 94.017

$1.17000

ECA-2AM2R2

ECA-2AM2R2

Panasonic

CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 400.000

$0.25000

ESY337M025AG8AA

ESY337M025AG8AA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 238.095

$0.42000

SLP821M220C4P3

SLP821M220C4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP

На залиха: 39.502

$2.78460

EKYB350ELL332MLN3S

EKYB350ELL332MLN3S

United Chemi-Con

CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 38.327

$2.87000

50YXH270MEFC12.5X16

50YXH270MEFC12.5X16

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 351.086

$0.28483

ALS81A103QP400

ALS81A103QP400

KEMET

CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.714

$81.64854

UVR0J470MDD6

UVR0J470MDD6

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.309.586

$0.07636

UHE2A221MHD

UHE2A221MHD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 99.999

$1.10000

B43504D2827M82

B43504D2827M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 22.406

$5.80178

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв