ALC80F333CF025

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALC80F333CF025
Производителот
KEMET
Опис
SNAP-IN HIGH CV 105C 33000UF 25V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.21913
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALC80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):36mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:7000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:8.63 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:10.78 A @ 10 kHz
 • импеданса:31 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):2.047" (52.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
16MXG27000MEFCSN30X30

16MXG27000MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 45.917

$2.39560

UVR2V470MHD

UVR2V470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 62.500

$1.76000

TE1164.5

TE1164.5

Vishay / Sprague

CAP ALUM 250UF 16V AXIAL

На залиха: 47.635

$2.30920

ALS81H752NP400

ALS81H752NP400

KEMET

CAP ALUM 7500UF 20% 400V SCREW

На залиха: 2.178

$59.68667

UCY2E820MHD3TN

UCY2E820MHD3TN

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 53.398

$2.06000

400MXG270MEFCSN30X30

400MXG270MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 30.926

$3.88020

URZ1A330MDD1TD

URZ1A330MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

CGS531T500R4L

CGS531T500R4L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 530UF 500V SCREW

На залиха: 2.819

$42.56180

B43601A2278M62

B43601A2278M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP

На залиха: 9.903

$11.10721

ALF40G473EL040

ALF40G473EL040

KEMET

CAP ALU 47000UF 20% 40V PRESSFIT

На залиха: 7.212

$15.25194

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв