ALS81H124NF063

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS81H124NF063
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 120000UF 20% 63V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$44.45625
Листови со податоци онлајн
ALS81H124NF063 PDF
 • серија:ALS81
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):9mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:23.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:24.6 A @ 10 kHz
 • импеданса:10 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UHE1C272MHD6

UHE1C272MHD6

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 90.909

$1.21000

AVEZ226M10C12T-F

AVEZ226M10C12T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD

На залиха: 862.663

$0.11592

CGO103M045L

CGO103M045L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 10000UF 20% 45V SCREW

На залиха: 3.229

$37.16210

ALS70H184QM063

ALS70H184QM063

KEMET

CAP ALUM 180000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.248

$57.80542

515D107M010JA6AE3

515D107M010JA6AE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 947.238

$0.10557

ALC80E681EF400

ALC80E681EF400

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 680UF 400V

На залиха: 17.556

$7.97421

EEE-1VA101XAP

EEE-1VA101XAP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD

На залиха: 185.185

$0.54000

ALS81P683NW100

ALS81P683NW100

KEMET

CAP ALUM 68000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 2.363

$55.01104

LGG2E681MELZ45

LGG2E681MELZ45

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 24.299

$5.35000

UCZ1E162MNS1MS

UCZ1E162MNS1MS

Nichicon

CAP ALUM 1600UF 20% 25V SMD

На залиха: 36.912

$2.98000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв