ELXS451VSN121MP35S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXS451VSN121MP35S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.58250
Листови со податоци онлајн
ELXS451VSN121MP35S PDF
 • серија:LXS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:830 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.1869 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):1.476" (37.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALS30A472NJ450

ALS30A472NJ450

KEMET

CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.768

$79.17000

UBT2V470MHD8

UBT2V470MHD8

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 38.585

$3.11000

B43305G2567M87

B43305G2567M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 30.979

$3.87356

UMA1H220MDD

UMA1H220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 277.777

$0.36000

RUA471M1CBK-1325S

RUA471M1CBK-1325S

SURGE

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 108.695

$0.92000

ECA-1VHG330I

ECA-1VHG330I

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.872.659

$0.05340

B43508B9187M82

B43508B9187M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP

На залиха: 31.490

$3.81073

MAL224696475E3

MAL224696475E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4700UF 25V 6000H

На залиха: 43.699

$2.51720

B43504A157M87

B43504A157M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 33.175

$3.61717

EEU-FK1V122B

EEU-FK1V122B

Panasonic

CAP ALUM 1200UF 20% 35V RAD TH

На залиха: 165.270

$0.60507

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв