CGS713U040V4C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CGS713U040V4C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 71000UF 40V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$64.70619
Листови со податоци онлајн
CGS713U040V4C PDF
 • серија:CGS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:71000 µF
 • толеранција:-10%, +75%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):10mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:14 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:18.2 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:2.000" Dia (50.80mm)
 • висина - седење (макс):4.125" (104.78mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ALF20C821EB200

ALF20C821EB200

KEMET

CAP ALU 820UF 20% 200V PRESSFIT

На залиха: 18.772

$6.92495

SLPX182M160H5P3

SLPX182M160H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP

На залиха: 37.348

$2.94525

VUJ102M1VTR-1821S

VUJ102M1VTR-1821S

SURGE

CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD

На залиха: 34.285

$3.50000

UPS2C2R2MED1TD

UPS2C2R2MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 270.270

$0.37000

EEV106M025S9BAA

EEV106M025S9BAA

KEMET

CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD

На залиха: 1.543.209

$0.06480

380LX151M400J022

380LX151M400J022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 58.821

$1.87005

EKXG401ELL470MM20S

EKXG401ELL470MM20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 34.883

$3.44000

UPM1E122MHD6TN

UPM1E122MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 74.324

$1.48000

B43501A5337M82

B43501A5337M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 10.849

$10.13875

ALC70A392CF100

ALC70A392CF100

KEMET

CAP ALUM 3900UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 25.811

$5.03644

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв