WhatsApp Icon
EEV-TG1E681UQ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEV-TG1E681UQ
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11442
Листови со податоци онлајн
EEV-TG1E681UQ PDF
 • серија:TG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):120mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:520 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:800 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.531" (13.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EGXF250ELL122MU15S

EGXF250ELL122MU15S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 25V RAD TH

На залиха: 115.204

LGJ2G560MELY20

LGJ2G560MELY20

Nichicon

CAP ALUM 56UF 20% 400V SNAP

На залиха: 37.288

AHA336M2AG24T-F

AHA336M2AG24T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD

На залиха: 198.255

UUB1E101MNL1GS

UUB1E101MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD

На залиха: 111.111

UVY2A100MDD1TD

UVY2A100MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 303.030

400LSU10000MNB90X151

400LSU10000MNB90X151

Rubycon

CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.580

EKZE350ELL330ME11D

EKZE350ELL330ME11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 192.307

CGS481T350R2L

CGS481T350R2L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 480UF 350V SCREW

На залиха: 4.195

MAL205657332E3

MAL205657332E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 3300UF 20% 40V SNAP

На залиха: 22.939

LLS2G221MELB

LLS2G221MELB

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 29.702

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв