WhatsApp Icon
672D686H100EK3C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
672D686H100EK3C
Производителот
Vishay / Sprague
Опис
CAP ALUM 68UF 100V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15128
Листови со податоци онлајн
672D686H100EK3C PDF
 • серија:672D
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 µF
 • толеранција:-
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:-
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):1.098" (27.90mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS71G514NS040

ALS71G514NS040

KEMET

CAP ALUM 510000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.951

EEU-FC0J822

EEU-FC0J822

Panasonic

CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 53.140

400USC68MEFCSN22X25

400USC68MEFCSN22X25

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP

На залиха: 61.225

UVZ1E330MDD

UVZ1E330MDD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 370.370

ELXY630ELL100MEB5D

ELXY630ELL100MEB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 250.000

MAL215927689E3

MAL215927689E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP

На залиха: 26.769

EKXJ251ELL101MJ50S

EKXJ251ELL101MJ50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 112.800

UPM2F470MHD

UPM2F470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 58.871

MAL212514123E3

MAL212514123E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 12000UF 10V 10000H

На залиха: 36.090

UPA1V271MPD1TA

UPA1V271MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 381.126

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв