WhatsApp Icon
W2A4YC681KAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
W2A4YC681KAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP ARRAY 680PF 16V X7R 0508
Категорија
кондензатори
Семејство
кондензаторски мрежи, низи
На залиха
19898
Листови со податоци онлајн
W2A4YC681KAT2A PDF
 • серија:IPC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16 V
 • диелектричен материјал:Ceramic
 • број на кондензатори:4
 • тип на коло:Isolated
 • температурен коефициент:X7R
 • оценки:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:0508 (1220 Metric)
 • големина / димензија:0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
 • висина - седење (макс):0.037" (0.95mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CA0508KPX7R7BB104

CA0508KPX7R7BB104

Yageo

CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0508

На залиха: 751.936

MRRC440V7R5/40

MRRC440V7R5/40

NTE Electronics, Inc.

CAP ARRAY 7.5UF/40UF 440V RADIAL

На залиха: 6.630

W3A4ZC222KAT2A

W3A4ZC222KAT2A

Elco (AVX)

CAP ARRAY 2200PF 10V X7R 0612

На залиха: 865.800

CFC-5/8.2

CFC-5/8.2

NTE Electronics, Inc.

CAP ARRAY 5UF/8.2UF CEILING FAN

На залиха: 15.608

CA064C103K3RACTU

CA064C103K3RACTU

KEMET

CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0612

На залиха: 713.012

W3A45A220KAT2A

W3A45A220KAT2A

Elco (AVX)

CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612

На залиха: 208.333

CA0612KRX7R9BB152

CA0612KRX7R9BB152

Yageo

CAP ARRAY 1500PF 50V X7R 0612

На залиха: 1.133.144

CKCA43C0G1H330K100AA

CKCA43C0G1H330K100AA

TDK Corporation

CAP ARRAY 33PF 50V NP0 1206

На залиха: 238.095

W2A4YD104MAT2A

W2A4YD104MAT2A

Elco (AVX)

CAP ARRAY 0.1UF 16V X5R 0508

На залиха: 673.400

CA064C103K5RALTU

CA064C103K5RALTU

KEMET

CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612

На залиха: 594.177

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв