WhatsApp Icon
FSOT3009E25R00KE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FSOT3009E25R00KE
Производителот
Vishay / Huntington Electric, Inc.
Опис
RES CHAS MNT 25 OHM 10% 30W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17063
Листови со податоци онлајн
FSOT3009E25R00KE PDF
 • серија:FSOT
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:25 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):30W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±260ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 350°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Silicone Coated
 • функција за монтирање:Flange Braces, Right Angle
 • големина / димензија:1.252" L x 1.000" W (31.80mm x 25.40mm)
 • висина - седење (макс):0.594" (15.08mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Radial, Flat Oval
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RER65F24R3PCSL

RER65F24R3PCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 24.3 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

RER65F9R76RC02

RER65F9R76RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 9.76 OHM 1% 10W

На залиха: 4.368

FVTS05R2E20R00JE

FVTS05R2E20R00JE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 20 OHM 5% 5W

На залиха: 36.585

THS25R02J

THS25R02J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.02 OHM 5% 25W

На залиха: 31.578

5WM2D5

5WM2D5

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 2.5 OHM 1% 5W

На залиха: 19.519

HS300 33R F

HS300 33R F

Ohmite

RES CHAS MNT 33 OHM 1% 300W

На залиха: 3.001

FSOT3009E1R000KE

FSOT3009E1R000KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 1 OHM 10% 30W

На залиха: 20.217

HSC250330RJ

HSC250330RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 330 OHM 5% 250W

На залиха: 2.556

RER55F1R27RC02

RER55F1R27RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1.27 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

10WM340

10WM340

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 40K OHM 1% 10W

На залиха: 18.494

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв