WhatsApp Icon
THS106K8J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
THS106K8J
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 6.8K OHM 5% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
17238
Листови со податоци онлајн
THS106K8J PDF
 • серија:THS, CGS
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.8 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±30ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
 • висина - седење (макс):0.354" (9.00mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AHA25AFB-200R

AHA25AFB-200R

Yageo

RES CHAS MNT 200 OHM 1% 25W

На залиха: 43.733

SHT1-500C075DE

SHT1-500C075DE

Ohmite

RES CHAS MNT 150 UOHM 0.5%

На залиха: 3.233

UAL10-0R2F8

UAL10-0R2F8

Riedon

RES CHAS MNT 0.2 OHM 1% 10W

На залиха: 39.215

HSC3001K0J

HSC3001K0J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1K OHM 5% 300W

На залиха: 2.510

BR120-50RJ8

BR120-50RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 50 OHM 5% 120W

На залиха: 5.499

RER65F4320RCSL

RER65F4320RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 432 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

RER55F12R1RCSL

RER55F12R1RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 12.1 OHM 1% 30W

На залиха: 1.746

TGHLV10R0JE

TGHLV10R0JE

Ohmite

RES CHAS MNT 10 OHM 5% 200W

На залиха: 2.302

HS50 470R F

HS50 470R F

Ohmite

RES CHAS MNT 470 OHM 1% 50W

На залиха: 35.714

508BA104KDG2

508BA104KDG2

Ohmite

38W 4100J 100K OHMS 10% SLAB

На залиха: 2.121

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв