WhatsApp Icon
RER65F15R8RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER65F15R8RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 15.8 OHM 1% 10W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
15369
Листови со податоци онлајн
RER65F15R8RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER65
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:15.8 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
 • висина - седење (макс):0.405" (10.29mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CFH350A4R7J

CFH350A4R7J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 750W

На залиха: 257

THS15R15J

THS15R15J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 15W

На залиха: 37.288

HS300 R27 F

HS300 R27 F

Ohmite

RES CHAS MNT 0.27 OHM 1% 300W

На залиха: 3.001

HSA50180RE

HSA50180RE

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 180 OHM 3% 50W

На залиха: 37.693

RSH-300-50

RSH-300-50

Riedon

RES CHAS MNT 167 UOHM 0.25%

На залиха: 3.569

RER55F34R0RC02

RER55F34R0RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 34 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

KAL50FB5K00

KAL50FB5K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 5K OHM 1% 50W

На залиха: 49.460

RER65F2R61RCSL

RER65F2R61RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 2.61 OHM 1% 10W

На залиха: 3.763

RER55F26R7RC02

RER55F26R7RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 26.7 OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

FNR2E-0R3F1

FNR2E-0R3F1

Riedon

RES CHAS MNT 0.3 OHM 1% 80W

На залиха: 5.524

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв