WhatsApp Icon
RER55F1R37RC02

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RER55F1R37RC02
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES CHAS MNT 1.37 OHM 1% 30W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
13079
Листови со податоци онлајн
RER55F1R37RC02 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39009, RER55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.37 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):30W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
 • висина - седење (макс):0.625" (15.87mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AHA10BFB-22R

AHA10BFB-22R

Yageo

RES CHAS MNT 22 OHM 1% 100W

На залиха: 9.972

TE1000B1K8J

TE1000B1K8J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 1000W

На залиха: 2.509

HS150 150R J

HS150 150R J

Ohmite

RES CHAS MNT 150 OHM 5% 150W

На залиха: 9.401

HS25 56R J

HS25 56R J

Ohmite

RES CHAS MNT 56 OHM 5% 25W

На залиха: 29.776

THS153R3J

THS153R3J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 15W

На залиха: 37.931

HSA5014RJ

HSA5014RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 14 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

ARF300 6R J

ARF300 6R J

Ohmite

RES CHAS MNT 6 OHM 5% 300W

На залиха: 2.558

25WMD20

25WMD20

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 200M OHM 1% 25W

На залиха: 17.632

TMC0051R000FE02

TMC0051R000FE02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 1 OHM 1% 7.5W

На залиха: 5.789

LPSA600H10R0JB

LPSA600H10R0JB

Vishay / Sfernice

LPSA 600 H 10U 5% BO15

На залиха: 1.974

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв