WhatsApp Icon
HS15 68R F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HS15 68R F
Производителот
Ohmite
Опис
RES CHAS MNT 68 OHM 1% 15W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
19720
Листови со податоци онлајн
HS15 68R F PDF
 • серија:ARCOL, HS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:68 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):15W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:0.783" L x 0.440" W (19.90mm x 11.20mm)
 • висина - седење (макс):0.433" (11.00mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TE1000B180RJ

TE1000B180RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 180 OHM 5% 1000W

На залиха: 2.407

HSC1506R8J

HSC1506R8J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W

На залиха: 6.879

810F50KE

810F50KE

Ohmite

RES CHAS MNT 50K OHM 1% 10W

На залиха: 15.572

RER65FR221MC02

RER65FR221MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 0.221 OHM 1% 10W

На залиха: 3.939

RSB-500-50

RSB-500-50

Riedon

RES CHAS MNT 100 UOHM .25% 25W

На залиха: 4.204

50WM350

50WM350

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 50K OHM 5% 50W

На залиха: 10.242

FSOT1011E2K500KE

FSOT1011E2K500KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 2.5K OHM 10% 10W

На залиха: 24.144

LPSA300H1001JB

LPSA300H1001JB

Vishay / Sfernice

LPSA 300 H 1K 5% BO15

На залиха: 2.404

ARF500 12R J

ARF500 12R J

Ohmite

RES CHAS MNT 12 OHM 5% 500W

На залиха: 2.206

RER65F4990RC0230

RER65F4990RC0230

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 499 OHM 1% 10W

На залиха: 7.432

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв