WhatsApp Icon
AHA10BJB-27R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AHA10BJB-27R
Производителот
Yageo
Опис
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 100W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
19591
Листови со податоци онлајн
AHA10BJB-27R PDF
 • серија:AHA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:27 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):100W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:3.504" L x 2.756" W (89.00mm x 70.00mm)
 • висина - седење (макс):1.795" (45.60mm)
 • олово стил:M4 Threaded
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UAL5-200RF8

UAL5-200RF8

Riedon

RES CHAS MNT 200 OHM 1% 7.5W

На залиха: 39.025

KAL25FB20R0

KAL25FB20R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W

На залиха: 38.961

RER55F3741RC02

RER55F3741RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 3.74K OHM 1% 30W

На залиха: 1.916

FNR2E-0R1F1

FNR2E-0R1F1

Riedon

RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 80W

На залиха: 5.524

HSA50180RJ

HSA50180RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 180 OHM 5% 50W

На залиха: 24.144

RER65F3481MC02

RER65F3481MC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 3.48K OHM 1% 10W

На залиха: 4.093

RER65FR909RCSL

RER65FR909RCSL

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 0.909 OHM 1% 10W

На залиха: 3.283

TE1000B15RJ

TE1000B15RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 15 OHM 5% 1000W

На залиха: 2.407

TAP650J100E

TAP650J100E

Ohmite

650W HEATSINKABLE 100 OHM

На залиха: 587

BR100-47RJ8

BR100-47RJ8

Riedon

RES CHAS MNT 47 OHM 5% 100W

На залиха: 6.347

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв