WhatsApp Icon
HSA5060RJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HSA5060RJ
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES CHAS MNT 60 OHM 5% 50W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
12029
Листови со податоци онлајн
HSA5060RJ PDF
 • серија:HS, CGS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:60 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):50W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
 • висина - седење (макс):0.669" (17.00mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MCRL0100100R0JHB00

MCRL0100100R0JHB00

Vishay / Huntington Electric, Inc.

METAL CASE 100W, 100 OHMS

На залиха: 458

THS15270RJ

THS15270RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 270 OHM 5% 15W

На залиха: 37.288

FNR2E-0R025F1

FNR2E-0R025F1

Riedon

RES CHAS MNT 0.025 OHM 1% 80W

На залиха: 5.537

RSH-375-50

RSH-375-50

Riedon

RES CHAS MNT 133 UOHM 0.25%

На залиха: 3.569

HS75 1K J

HS75 1K J

Ohmite

RES CHAS MNT 1K OHM 5% 75W

На залиха: 16.580

AHA500FB-56R

AHA500FB-56R

Yageo

RES CHAS MNT 56 OHM 1% 5W

На залиха: 126.579

HS15 R82 J

HS15 R82 J

Ohmite

RES CHAS MNT 0.82 OHM 5% 15W

На залиха: 47.089

UAL10-3RF8

UAL10-3RF8

Riedon

RES CHAS MNT 3 OHM 1% 10W

На залиха: 44.998

KAL50JB20R0

KAL50JB20R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W

На залиха: 32.967

HS10 4K7 F

HS10 4K7 F

Ohmite

RES CHAS MNT 4.7K OHM 1% 10W

На залиха: 49.818

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв