WhatsApp Icon
25WM330

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
25WM330
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 25W
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-приклучок за шасија
На залиха
15088
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:30 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):25W
 • составот:Wirewound
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • карактеристики:-
 • облога, тип на куќиште:Aluminum
 • функција за монтирање:Flanges
 • големина / димензија:1.062" L x 0.530" W (26.97mm x 13.46mm)
 • висина - седење (макс):0.560" (14.22mm)
 • олово стил:Solder Lugs
 • пакет / куќиште:Axial, Box
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
THS152K2J

THS152K2J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 15W

На залиха: 37.288

UAL50-5RF8

UAL50-5RF8

Riedon

RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W

На залиха: 29.925

50WF050

50WF050

NTE Electronics, Inc.

RES CHAS MNT 50 OHM 5% 50W

На залиха: 16.519

HSA252K5J

HSA252K5J

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 2.5K OHM 5% 25W

На залиха: 31.331

HSC10022KJ

HSC10022KJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 22K OHM 5% 100W

На залиха: 9.490

TE150B47RJ

TE150B47RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES CHAS MNT 47 OHM 5% 150W

На залиха: 5.535

RBEF03006R000KFB00

RBEF03006R000KFB00

Vishay / Huntington Electric, Inc.

300W 6 OHM RIBBON-WIRE FIXED

На залиха: 458

HS50 1K F

HS50 1K F

Ohmite

RES CHAS MNT 1K OHM 1% 50W

На залиха: 24.048

RER65FR590RC02

RER65FR590RC02

Vishay / Dale

RES CHAS MNT 0.59 OHM 1% 10W

На залиха: 3.939

FSOT2011ER2500KE

FSOT2011ER2500KE

Vishay / Huntington Electric, Inc.

RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 20W

На залиха: 38.308

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв