WhatsApp Icon
CF14JT300K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CF14JT300K
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 300K OHM 1/4W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
15433
Листови со податоци онлајн
CF14JT300K PDF
 • серија:CF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Carbon Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:0/ -850ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MBA02040C7322FRP00

MBA02040C7322FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 73.2K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

RLR05C36R0GSR36

RLR05C36R0GSR36

Vishay / Dale

ERL-05 36 2% T-1 RLR05C36R0GS R3

На залиха: 136.457

RWR80S3830FRRSL

RWR80S3830FRRSL

Vishay / Dale

RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.807

RWR81S22R1FSB12

RWR81S22R1FSB12

Vishay / Dale

RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.444

H82K55BDA

H82K55BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.55K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

SFR25H0002004JR500

SFR25H0002004JR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 5.050.505

RN60D1504FRE6

RN60D1504FRE6

Vishay / Dale

RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

RNC60H2711FSR36

RNC60H2711FSR36

Vishay / Dale

RES 2.71K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 103.512

RLR07C3604GRRE6

RLR07C3604GRRE6

Vishay / Dale

RES 3.6M OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 54.772

RNC50J2943FSRSL

RNC50J2943FSRSL

Vishay / Dale

RES 294K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 28.625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв