WhatsApp Icon
CMF604K7000CEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF604K7000CEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.7K OHM 1W 0.25% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10012
Листови со податоци онлајн
CMF604K7000CEEA PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.7 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55H5361FRB14

RNC55H5361FRB14

Vishay / Dale

RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 52.538

Y00072K43060B9L

Y00072K43060B9L

VPG Foil

RES 2.4306K OHM 0.6W 0.1% RADIAL

На залиха: 18.760

RNC60H9653DSB14

RNC60H9653DSB14

Vishay / Dale

RES 965K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 19.226

RNC60J6041FSB14

RNC60J6041FSB14

Vishay / Dale

RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 28.195

CMF5520M000FKBF

CMF5520M000FKBF

Vishay / Dale

RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 68.471

RN55E1780BRE6

RN55E1780BRE6

Vishay / Dale

RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

RLR32C4120FMRSL

RLR32C4120FMRSL

Vishay / Dale

RES 412 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 33.044

RNC55H3051BSBSL

RNC55H3051BSBSL

Vishay / Dale

RES 3.05K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RWR80S5110DSRSL

RWR80S5110DSRSL

Vishay / Dale

RES 511 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 7.292

RN55D2610FRSL

RN55D2610FRSL

Vishay / Dale

RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв