WhatsApp Icon
RNC55H6813FSR36

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H6813FSR36
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19121
Листови со податоци онлајн
RNC55H6813FSR36 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:681 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SFR25H0006493FR500

SFR25H0006493FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

OY271KE

OY271KE

Ohmite

RES 270 OHM 10% 2W AXIAL

На залиха: 49.327

PAC300002507FAC000

PAC300002507FAC000

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 0.25 OHM 3W 1% AXIAL

На залиха: 129.870

CMF5511M000JNBF

CMF5511M000JNBF

Vishay / Dale

RES 11M OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 87.301

RWR89S4R70BSS73

RWR89S4R70BSS73

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.807

RNC55H8732BSB14

RNC55H8732BSB14

Vishay / Dale

RES 87.3K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

RWR81SR100FSB12

RWR81SR100FSB12

Vishay / Dale

RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.681

RN60C51R1FRSL

RN60C51R1FRSL

Vishay / Dale

RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

MBB02070C2211DRP00

MBB02070C2211DRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.21K OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.646.090

RWR80S47R0FRRSL

RWR80S47R0FRRSL

Vishay / Dale

RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.807

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв