WhatsApp Icon
RNC60H1962DSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H1962DSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 19.6K OHM 1/4W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18180
Листови со податоци онлајн
RNC60H1962DSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:19.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80SR365FRB12

RWR80SR365FRB12

Vishay / Dale

RES 0.365 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.450

CPR07200R0KE10

CPR07200R0KE10

Vishay / Dale

RES 200 OHM 7W 10% RADIAL

На залиха: 8.148

RWR80S1241FSRSL

RWR80S1241FSRSL

Vishay / Dale

RES 1.24K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.292

RWR81SR374FRS73

RWR81SR374FRS73

Vishay / Dale

RES 0.374 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.591

RWR84S3R09FRS73

RWR84S3R09FRS73

Vishay / Dale

RES 3.09 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.718

RWR80S5300BSB12

RWR80S5300BSB12

Vishay / Dale

RES 530 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.830

CMF552M0000FKR670

CMF552M0000FKR670

Vishay / Dale

RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 239.452

RN65C4503BRE6

RN65C4503BRE6

Vishay / Dale

RES 450K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 195.802

RLR07C2612FPRSL

RLR07C2612FPRSL

Vishay / Dale

RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

MBA02040C4648FCT00

MBA02040C4648FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.64 OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 2.666.666

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв