WhatsApp Icon
RLR07C2743FSB1423

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C2743FSB1423
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07-23 274K 1% T-1 RLR07C2743
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
14440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:274 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR80N1500FSBSL

RWR80N1500FSBSL

Vishay / Dale

RES 150 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 8.150

CMF501M0000FHEB

CMF501M0000FHEB

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 109.443

RSMF5JA68R0

RSMF5JA68R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 68 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 384.792

RNC60H1332FRBSL

RNC60H1332FRBSL

Vishay / Dale

RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 33.287

RC12JT820K

RC12JT820K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 820K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 151.515

PSM700JB-100R

PSM700JB-100R

Yageo

RES 100 OHM 7W 5% RADIAL

На залиха: 370.370

RNC60K33R2FRB14

RNC60K33R2FRB14

Vishay / Dale

RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 103.512

RN50E1002CBSL

RN50E1002CBSL

Vishay / Dale

RES 10K OHM 1/20W .25% AXIAL

На залиха: 60.766

CMF6018K000JKEA

CMF6018K000JKEA

Vishay / Dale

RES 18K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 1.028.806

RLR07C6201GSRE723

RLR07C6201GSRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 6.2K 2% T-1 RLR07C6201

На залиха: 126.154

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв