WhatsApp Icon
RNC55H5622BRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H5622BRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 56.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
11233
Листови со податоци онлајн
RNC55H5622BRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN60D1132FRSL

RN60D1132FRSL

Vishay / Dale

RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

CFM14JA47K0

CFM14JA47K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47K OHM 1/4W 5% CF MINI

На залиха: 15.948.963

CMF072R7000GNBF

CMF072R7000GNBF

Vishay / Dale

RES 2.7 OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 49.965

RNC55J6420BSRE6

RNC55J6420BSRE6

Vishay / Dale

RES 642 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

RN65E10R0FR36

RN65E10R0FR36

Vishay / Dale

RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 240.987

SFR25H0001103FR500

SFR25H0001103FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

RNC50J1602BSBSL

RNC50J1602BSBSL

Vishay / Dale

RES 16K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

RLR07C1620FRB14

RLR07C1620FRB14

Vishay / Dale

ERL-07 162 1% T-1 RLR07C1620FR B

На залиха: 52.856

RS02B4R000FS70

RS02B4R000FS70

Vishay / Dale

RES 4.0 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 177.749

CMF55200R00BEEA

CMF55200R00BEEA

Vishay / Dale

RES 200 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв