RNC60K6811FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60K6811FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.16907
Листови со податоци онлајн
RNC60K6811FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.81 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF5522K600FER6

CMF5522K600FER6

Vishay / Dale

RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

$0.20625

CPCC054R700KB32

CPCC054R700KB32

Vishay / Dale

RES 4.7 OHM 5W 10% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RN55E1541DRSL

RN55E1541DRSL

Vishay / Dale

RES 1.54K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 144.675

$0.69120

RL07S302JBSL

RL07S302JBSL

Vishay / Dale

RES 3K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 49.549

$2.22000

RLR05C3321FSBSL19

RLR05C3321FSBSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 3.32K 1% T-1 RLR05C332

На залиха: 27.874

$4.30500

RWR82S9310FSRSL

RWR82S9310FSRSL

Vishay / Dale

RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 17.606

$7.95150

RNC50H6192BRB14

RNC50H6192BRB14

Vishay / Dale

RES 61.9K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

Y00071K38500V0L

Y00071K38500V0L

VPG Foil

RES 1.385K OHM 0.6W 0.005% RAD

На залиха: 9.282

$11.85030

ROX5SSJ12R

ROX5SSJ12R

TE Connectivity AMP Connectors

RES 5W XSM M/OX 5% 12R

На залиха: 161.290

$0.62000

RN55C4531FB14

RN55C4531FB14

Vishay / Dale

RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв