MBA02040C2262FCT00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MBA02040C2262FCT00
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 22.6K OHM 0.4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.02490
Листови со податоци онлајн
MBA02040C2262FCT00 PDF
 • серија:MBA/SMA 0204 - Professional
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.6 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CW010R4300JE123

CW010R4300JE123

Vishay / Dale

RES 0.43 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 48.698

$2.25880

H41K1BCA

H41K1BCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.10K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 127.919

$0.78174

RLR07C4202FSRE7

RLR07C4202FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 42K 1% T-1 RLR07C4202FS R

На залиха: 119.535

$0.83657

RWR80N3R01FRS73

RWR80N3R01FRS73

Vishay / Dale

RES 3.01 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.470

$6.67660

RWR84S75R0FRRSL

RWR84S75R0FRRSL

Vishay / Dale

RES 75 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

$14.12120

HDM14JT2R70

HDM14JT2R70

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.7 OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

RLR07C5622FPRSL

RLR07C5622FPRSL

Vishay / Dale

RES 56.2K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

$0.55040

RSMF12JT5R10

RSMF12JT5R10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.1OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 7.352.941

$0.01360

RLR05C1433FSRE8

RLR05C1433FSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 143K 1% T-1 RLR05C1433FS

На залиха: 129.188

$0.77406

CP00103R500JB14

CP00103R500JB14

Vishay / Dale

RES 3.5 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 5.789

$19.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв