H82K0BDA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
H82K0BDA
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 2.00K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.62400
Листови со податоци онлајн
H82K0BDA PDF
 • серија:Holco, Holsworthy
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55E1870DR36

RN55E1870DR36

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 485.083

$0.20615

RN55C1073FBSL

RN55C1073FBSL

Vishay / Dale

RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

PSM500JB-2K2

PSM500JB-2K2

Yageo

RES 2.2K OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 213.922

$0.46746

RS02B3K900FE70

RS02B3K900FE70

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 167.084

$0.59850

CMF55825K00BHR6

CMF55825K00BHR6

Vishay / Dale

RES 825K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 389.863

$0.25650

MR102250R00TAE66

MR102250R00TAE66

Vishay / Dale

RES 250 OHM 0.175W 0.01% AXIAL

На залиха: 19.696

$6.60000

RNC50H3703BRRE6

RNC50H3703BRRE6

Vishay / Dale

RES 370K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 24.558

$5.29340

RLR07C1403FSRE5

RLR07C1403FSRE5

Vishay / Dale

ERL-07 140K 1% T-1 RLR07C1403FS

На залиха: 198.412

$0.50400

RN55C1072BB14

RN55C1072BB14

Vishay / Dale

RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR07C2553FSR36

RLR07C2553FSR36

Vishay / Dale

RES 255K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв