SFR25H0004300JR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SFR25H0004300JR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.01650
Листови со податоци онлајн
SFR25H0004300JR500 PDF
 • серија:SFR25H
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:430 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF6520K000FKEA

CMF6520K000FKEA

Vishay / Dale

RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 348.092

$0.28728

RNF12FTD28K7

RNF12FTD28K7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

$0.01980

CW0104K500KE12

CW0104K500KE12

Vishay / Dale

RES 4.5K OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 55.547

$1.98030

RLR20C1272FSRE6

RLR20C1272FSRE6

Vishay / Dale

ERL-20 12.7K 1% T-1 RLR20C1272FS

На залиха: 61.264

$1.79550

RNC50J2112BSRE6

RNC50J2112BSRE6

Vishay / Dale

RES 21.1K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 34.176

$3.51120

RNC50J2180BSRE6

RNC50J2180BSRE6

Vishay / Dale

RES 218 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

$1.92850

RLR05C2703GPRE5

RLR05C2703GPRE5

Vishay / Dale

ERL-05 270K 2% T-1 RLR05C2703GP

На залиха: 120.992

$0.82650

RLR05C44R2FRB14

RLR05C44R2FRB14

Vishay / Dale

ERL-05 44.2 1% T-1 RLR05C44R2FR

На залиха: 37.414

$2.94000

H4243KBZA

H4243KBZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 243K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 150.706

$0.66354

RWR82S3570FSRSL

RWR82S3570FSRSL

Vishay / Dale

RES 357 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 16.000

$8.74950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв