RWR89S4750FRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S4750FRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$5.29600
Листови со податоци онлајн
RWR89S4750FRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:475 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF551M8700FHEB

CMF551M8700FHEB

Vishay / Dale

RES 1.87M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 70.063

$1.57000

RNF14CAC1K00

RNF14CAC1K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1K OHM 1/4W .25% AXIAL

На залиха: 1.212.121

$0.08250

RNC60H3400BSB14

RNC60H3400BSB14

Vishay / Dale

RES 340 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

$6.72000

RWR89N4700BSS73

RWR89N4700BSS73

Vishay / Dale

RES 470 OHM 3W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 4.256

$25.84190

RWR89SR475FSBSL

RWR89SR475FSBSL

Vishay / Dale

RES 0.475 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.980

$10.01780

CMF5012K100FKR6

CMF5012K100FKR6

Vishay / Dale

RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 550.964

$0.18150

WVM10JB3R00

WVM10JB3R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3 OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 130.208

$0.76800

CMF5577K700DHR6

CMF5577K700DHR6

Vishay / Dale

RES 77.7K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 637.592

$0.15684

RLR20C30R3GMRE5

RLR20C30R3GMRE5

Vishay / Dale

ERL-20 30.3 2% T-1 RLR20C30R3GM

На залиха: 64.614

$1.70240

CMF556K8000FKEK

CMF556K8000FKEK

Vishay / Dale

RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв