RLR05C2261FPB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C2261FPB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2.26K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.67750
Листови со податоци онлајн
RLR05C2261FPB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.26 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VR68000005605JAC00

VR68000005605JAC00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 56M OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 140.845

$0.71000

Y006240K0000T0L

Y006240K0000T0L

VPG Foil

RES 40K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 9.038

$12.16950

RN55D5231FB14

RN55D5231FB14

Vishay / Dale

RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 59.139

$1.86000

RLR05C9100GMRE6

RLR05C9100GMRE6

Vishay / Dale

ERL-05 910 2% T-1 RLR05C9100GM R

На залиха: 136.457

$0.73283

MFR-25FRF52-715K

MFR-25FRF52-715K

Yageo

RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

CMF65250R00BHEK

CMF65250R00BHEK

Vishay / Dale

RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL

На залиха: 195.802

$0.51072

H42K43BYA

H42K43BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.43K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

$0.91652

RWR84S4R02FPRSL

RWR84S4R02FPRSL

Vishay / Dale

RES 4.02 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.789

$14.12120

RWR78N1R80FSBSL

RWR78N1R80FSBSL

Vishay / Dale

RES 1.8 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.597

$14.47880

RWR80S93R1DMB12

RWR80S93R1DMB12

Vishay / Dale

RES 93.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 16.169

$9.27680

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв