CMF602M0000FHEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF602M0000FHEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2M OHM 1W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.47880
Листови со податоци онлајн
CMF602M0000FHEA PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR81N1100FRB12

RWR81N1100FRB12

Vishay / Dale

RES 110 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.003

$7.36720

MBB0207CC4872FC100

MBB0207CC4872FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 48.7K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 308.641

$0.32400

RN50C17R4FRE6

RN50C17R4FRE6

Vishay / Dale

RES 17.4 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

RWR81S5R23FSS70

RWR81S5R23FSS70

Vishay / Dale

RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.626

$5.74560

RNF14FTD475R

RNF14FTD475R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CMF5513R700DHRE

CMF5513R700DHRE

Vishay / Dale

RES 13.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

RLR05C9312FSRE719

RLR05C9312FSRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 93.1K 1% T-1 RLR05C931

На залиха: 88.079

$1.24887

CMF5513K800BERE

CMF5513K800BERE

Vishay / Dale

RES 13.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

RLR07C6000GSRE6

RLR07C6000GSRE6

Vishay / Dale

ERL-07 600 2% T-1 RLR07C6000GS R

На залиха: 125.942

$0.79401

RN60C2212BR36

RN60C2212BR36

Vishay / Dale

RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 391.604

$0.25536

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв