RLR05C51R1FSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C51R1FSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-05 51.1 1% T-1 RLR05C51R1FS
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.77406
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:51.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNF18JTD220K

RNF18JTD220K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 220K OHM 1/8W 5% AXIAL

На залиха: 6.535.947

$0.01530

RN55D5761FR36

RN55D5761FR36

Vishay / Dale

RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.481.481

$0.06750

MFR-25FRF52-845K

MFR-25FRF52-845K

Yageo

RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

2WD12

2WD12

NTE Electronics, Inc.

2W 0.12 OHM 5%

На залиха: 285.714

$0.35000

RLR07C2871FSRE5

RLR07C2871FSRE5

Vishay / Dale

ERL-07 2.87K 1% T-1 RLR07C2871FS

На залиха: 198.412

$0.50400

RN70D1821FRE6

RN70D1821FRE6

Vishay / Dale

RES 1.82K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

RLR07C1603GSR36

RLR07C1603GSR36

Vishay / Dale

RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 298.364

$0.33516

RLR20C1201FMB14

RLR20C1201FMB14

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 57.039

$1.92850

RWR80SR322FPBSL

RWR80SR322FPBSL

Vishay / Dale

RES 0.322 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 15.571

$9.63300

RWR80S1R80DSS73

RWR80S1R80DSS73

Vishay / Dale

RES 1.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 8.606

$12.78130

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв