RLR05C8252FRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C8252FRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$3.57000
Листови со податоци онлајн
RLR05C8252FRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:82.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55J3970DSRE6

RNC55J3970DSRE6

Vishay / Dale

RES 397 OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 104.427

$1.05336

CMF55475K00FNBF

CMF55475K00FNBF

Vishay / Dale

RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLP06150R0JB25

RLP06150R0JB25

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 18.525

$7.55720

CMF5010R000BER6

CMF5010R000BER6

Vishay / Dale

RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 147.717

$0.67697

RN50C2153BB14

RN50C2153BB14

Vishay / Dale

RES 215K OHM 1/20W .1% AXIAL

На залиха: 74.616

$1.47420

RNF14FTC3M32

RNF14FTC3M32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.32M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 2.777.777

$0.03600

RWR78S3R40FRRSL

RWR78S3R40FRRSL

Vishay / Dale

RES 3.4 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.538

$7.55200

RNC50J1321BSBSL

RNC50J1321BSBSL

Vishay / Dale

RES 1.32K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RNC55H7501FMB14

RNC55H7501FMB14

Vishay / Dale

RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 52.538

$2.09370

RLR20C3302GRR36

RLR20C3302GRR36

Vishay / Dale

RES 33K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

$0.83524

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв